новини з  facebook 

BroBots

6 days 14 hours ago

🌸 Інтерв‘ю з Olena Pavliuk: що таке тьюторство в сучасній школі

🤔 Останнім часом ми все частіше стикаємося з поняттям тьюторства в школі. Ще нещодавно це маловідоме і таке далеке від української освіти слово стало частиною шкільних реалій. Усі поважаючі себе сучасні заклади освіти мають позицію тьютора. Школа #brobots не є виключенням, тому ми поговорили з координаторкою освітнього напрямку та тьютором 5-8 класів - Оленою Павлюк, щоб розібратися: чим відрізняється тьютор від просто класного керівника та психолога.

📌 Включеність. Хороший тьютор має бути на зв’язку з батьками майже 24/7, реагувати на прохання учнів та мати інформацію як про навчальний процес, через контакт з учителями, так і про атмосферу в класі. Важливим залишається створення максимально комфортних умов для навчання та спілкування дітей в школі. У brobots не така велика кількість дітей в класах, що дозволяє приділяти увагу кожному учню та його проблемам/запитанням. До того ж, тьютор зазвичай завжди знаходиться в школі, тому дитина знає, що зможе одразу звернутися за допомогою чи поділитися своїми успіхами і переживаннями. Вчителі так само включені в процес: одразу про все повідомляють тьютору, який у свою чергу спілкується з батьками.

👩🏻 “Якщо просять - потрібно робити, щоб не втратити довіру дітей в те, що ти реально допоможеш та розберешся”

👩🏻‍💻 Досвід. Саме це, як не крути, найбільше допомагає у тьюторстві. Олена багато працювала з дітьми, проходила різні всеукраїнські та міжнародні навчальні програми. Тьютором не може бути просто хороша людина без досвіду, або вчитель без попередньої підготовки. Зазвичай, щоб повноцінно аналізувати динаміку класу та встановлювати контакт, потрібно викладати якийсь зі шкільних предметів. Аби розуміти як дитина поводить себе в колективі однокласників під час навчання.

Якщо розглядати навчальні предмети, то є природним для вчителя мати певні очікування щодо дитини (очікувати хорошої поведінки чи 100% концентрації уваги), або якесь розуміння, як має бути “в ідеалі”. Саме це в свою чергу допомагає дитині відкрити свій потенціал на максимум. Проте, потрібно розуміти, що перш за все - питання комфорту дитини.

👩🏻 “#Brobots - не та школа, яка буде дивитися лише на здібності учня, не беручи до уваги загальної динаміки класу та складності предмету”

🙌🏻 Довіра. Вона має місце і в роботі з учнями, батьками та вчителями. Ми завжди відверті щодо здібностей учня, реального рівня знань. Дуже часто завищені, чи навпаки, очікування батьків замінюються, коли є доступ до реальної інформації, наприклад, електронного журналу чи постійного спілкування з тьютором. Ми завжди відкриті до пропозицій дитини перескласти, довчити, йдемо на зустріч, спілкуємося з учителями, можемо надати додаткову навчальну інформацію та допомогти виправити якісь оцінки чи наздогнати матеріал. Тут головне тримати баланс, тому дедлайни для домашок ніхто не відміняв!

👩🏻 “Оцінка - це не вирок”

🤯 Проблеми, з якими може зіткнутися тьютор. Звичайно, ми працюємо у повну силу і залучені підтримкою учнів, батьків та вчителів. Проте, ніхто не застрахований від шкільних викликів. Дуже часто буває таке, що дитина “вимикається” з навчального процесу. Ми розуміємо, що це може бути комплексною проблемою чи протестом, тому одразу намагаємося відреагувати, якщо не можемо впоратися - долучаємо психолога, організовуємо зустрічі з батьками. Головне для дитини - бути почутою та прийнятою.

👩🏻 “Ми схильні дослухатися до дитини допоки вона виконує свої обов’язки і відповідає за той багаж, який на себе бере. Звичайно, ми не повністю керовані учнями, а перед тим як прийняти фінальні рішення аналізуємо усі чинники”.

👩🏻‍🎓 Авторитет. Першочергово він виробляється на етапі знайомства тьютора з дитиною, як викладача предмету. Авторитет - це дуже розмита річ, тому треба прослідкувати, наскільки відносини нормальні впродовж місяця - двох. Зазвичай, все базується якраз на людях. Велика заслуга brobots - в здібності підбирати класні кадри та вибудовувати продуктивні взаємовідносини з дітьми. В цілому, всі працюють як одна велика команда.

🏅 Активності з дітьми. За цей рік ми багато куди їздили разом з різними класами, чи відвідували класні місця. Спочатку дітей треба тягнути кудись майже силоміць, а потім вони ловлять справжній кайф від позашкільного спілкування та нових вражень, що вже самі виявляють ініціативу. Ми помітили, як після таких маленьких пригод разом, змінюється і динаміка спілкування дітей між собою. Учням подобається проводити час з дорослими, переймати досвід.

📊 Тьюторські години. Відбуваються зовсім по різному майже кожен раз. Це не класична класна година з розмовами про правила школи. Зазвичай потрібно оцінити настрій дітей, актуальні проблеми, щоб вирішити, або можна просто щось подивитися разом, якщо діти не мають сил на активне спілкування. Все дуже точково.

👩🏻 “Ми завжди зважаємо на емоційний стан учнів та поточну ситуацію”.

🏡 Тьюторство на карантині. Переходить в більш текстовий формат. Діти та батьки часто пишуть, месенджери горять. Тьюторська година перетворюється на групову терапію 2.0. Першопочатково був страх, що через надмірне навантаження та постійне перебування в мережі, діти не захочуть спілкуватися, адже перебування за комп’ютером цілий день - також стрес. Але поки що все проходить добре. Помітно, що учні сумують за школою, хочуть багато розмовляти та розказувати, ділитися переживаннями. Заповнюють брак контакту порівняно зі звичайними будніми днями в школі офлайн.

😌 Сподіваємося, що вже скоро повернемося в школу, а тим часом повідомляємо, що набір до brobots відкрито для учнів 3-10 класів, а ознайомитися з детальною інформацією можна на сайті:

brobots.org.ua/school/

BroBots

1 week 12 hours ago

🙀 Сьогодні ми вирішили зробити вам невеличкий подарунок. За певних, всім відомих причин, подорожувати стало набагато складніше, тому ми, разом з нашою Анною Ведмеденко, проведемо для вас екскурсію.

Знайомтеся, місто, яке називають малим Римом сходу, місто, де зустрічається дух середньовіччя та цікавезні історії недавньої сучасності - Луцьк

Учні 4 класу долучилися до екскурсії онлайн у п’ятницю та у дистанційному режимі погуляли містом, але ми зібрали спеціально для вас найважливіші факти.

🏞Уявіть, що ми починаємо нашу мандрівку через Братський міст і направляємося з сучасного Луцька прямісінько вісторичний центр.

🗣 Якщо ми увійдемо в місто о 12 чи 18 годині, то почуємо не лише дзвін куполів, але й вітання від Кликуна. Ви знали, що у Луцьку представники цієї професії шануються ще з часім середньовіччя і досі просурмлюють містянам та гостям. Пам‘ятники кликунів заховані по всьому місту, тому можна організувати цілий квест. Ми підходимо до одного з таких пам‘ятників (його звуть Стефан) та опиняємося навпростець біля Луцького замку.

🏰Саме Луцький замок став переможцем конкурсу «7 чудес України» серед архітектурних споруд, йому вже близько 700 років, але збережено 80% будови! Споруду називають «Замком Любарта», проте будували його ще два князі: Свидригайло та Вітовт.
Щодо останнього є цікава історія: під час з‘їзду європейських монархів у Луцьку, майже 600 років тому, Вітовту запропонували провести власну коронацію, проте корона дорогою пропала. Містяни вірять, що й досі зажурений князь шукає свою загублену річ і блукає замком у вигляді примари. Містяни навіть зробили велику копію цього королівського аксесуару та встановили у замку.

Сам замок радує нас не тільки своїм мужнім та суворим виглядом, але й цікавинками всередині, адже можна побачити:
👀музей дзвонів;
👀музей книги;
👀художній музей;
👀один з найстаріших друкарських верстатів, що також знаходиться в замку;
👀свічкарню, що досі працює;
👀клуб історичної реконструкції (подекуди можна подивитися на лицарські бої та середньовічні розваги), Аня поділилася з нами історією, що навіть відвідувала його.

☠️Під костелом біля заску влаштовані підземелля, які виходять аж поза центром міста, проте туди ми не спускалися, все ж моторошно😊

⛪️Біля замку знаходиться кірха в неоготичному стилі - відлуння перебування Луцьку під пануванням Німеччини.
Взагалі, у Луцьку, ще з часів середньовіччя, центрувалися представники різних релігійних громад, тому у місті можна побачити безліч релігійних споруд та символів.
Одна з таких цікавинок - бюст антонія педуанського в ківоті одного з будинків. За легендою, мешканці цього дому ніколи нічого не гублять (нам би так!).

📚✍🏻Також, у Луцьку жили і деякий час Косачі - видатні українські інтелектуали, сім‘я Лесі України. Біля дому сім’ї зберігся і «Лесин Ясин», за легендою під ним поетеса написала свій перший вірш «Надія» у 1880 році.
А от сестра Лесі - Ольга, лишила на ценлинці самого замку власний підпис 🙂

💊В історичному центрі розташована музей аптека: там учні почули як лікували людей у різні історичні епохи, подивилися на ліки, якими користувалися у середньовіччі чи у ХХ столітті, подивилися на старовинні меблі та приладдя. Цікаво, що цей музей - ще й функціонуюча аптека, фармацевтам там можна замовити ліки за рецептом.

🎭Далі Аня спустилася до будинку скульптора Миколи Голованя, що біля річки Стир. Митець, що живе там, сам виготовив близько 500 скульптур, що розташовані біля будинку.

🤖Так наша екскурсія чудовим Луцьком і завершується, а ми спонукаємо вас досліджувати куточки нашої батьківщини да долучатися до #brobots, адже наші учителі винахідливі та завжди придумають таке, чого зе точно ніде не було.

Ваші #bro

BroBots

1 week 4 days ago

Школа #brobots проводить безкоштовне онлайн тестування зі шкільних предметів.

Кожен учень може виконати завдання з української мови, алгебри, геометрії, фізики та хімії на сайті. Оцінити знання та навички дитини допоможуть наші вчителі, які будуть перевіряти відповіді на тести. Усі завдання підготовлені з урахуванням освітньої програми МОН і Державних стандартів.

Сьогодні, коли дистанційне навчання вносить свої корективи та залишає багато запитань, доволі складно оцінити якість знань учня. Тому у #brobots ми створили тести, які допоможуть швидко та зручно виявити сильні та слабкі сторони, зрозуміти, в якому напрямку слід рухатися та на що звернути увагу.

Тестування доступне за посиланням: brobots.org.ua/summer-online/#go-testing

BroBots

1 week 6 days ago

Гарні новини для всіх-всіх-всіх!

Посилання на тест: brobots.org.ua/summer-online/#go-testing

BroBots

2 weeks 8 hours ago

Усі учні школи #brobots впродовж семестру роблять власні проекти.
Діти мають змогу поєднати навчальний шкільний матеріал з програмуванням та дизайном.

Окрім технічних навичок, учень задіює власне креативне мислення, адже задумки проектів бувають скажено цікаві.

Якщо ви давно хочете, щоб у дитини була можливість по максимуму використовувати свої знання, навчатися, бо це цікаво та весело - школа #brobots чекає 🤗

Детальна інформація та запис на екскурсію за посиланням:

brobots.org.ua/school/

BroBots is feeling professional.

2 weeks 6 days ago

Наша семикласниця Соня натякає на те, що набір у 7-й клас (з 1-го вересня - 8-ий) все ще відкрито 🤩

Семикласники, як і усі інші учні нашої школи, виконують власні проекти, старанно навчаються, відвідують з тьюторами всілякі цікаві місцини (від музеїв до закладів), навчаються спортивному виживанню та правилам безпеки, мріють про восьмий клас та уже вміють створювати комп‘ютерні ігри.

Окрім всього, в #brobots для школярів існують різні гуртки: від nature science, хімії і до мистецтва.

Кожна дитина має змогу обрати свій напрям, дізнатися багато нового, відвідувати майстер-класи чи просто насолоджуватися навчанням в одній з найкрутіших та найтехнологічніших шкіл Києва.

На сайті #brobots ви можете ознайомитися з нашими чудовими вчителями, правилами і концепцією, записатися на екскурсію школою, або на один з безлічі наших крутецьких онлайн-курсів.

Якщо ви хочете, щоб ваша дитина стала частиною нашої великої інжинірингової сім‘ї, то переходьте на сайт

brobots.org.ua/school/

Ваша команда #brobots💛

BroBots

3 weeks 1 day ago

Привіт!
На фото наша учениця п‘ятого класу - Маргарита.
Під час навчання у #brobots вона проходить не лише шкільну програму, але й збирає прилади на Arduino, розробляє свої перші проєкти, спілкується з друзями та досліджує світ.

#brobots чекає усіх п‘ятикласників, які хочуть не лише знати теорію, але й практикувати свої навички, проводити цікаві досліди та навчатися з купою позитивних емоцій.

Уся детальна інформація тут:
brobots.org.ua/school/

Чекаємо на вас 🤖

BroBots

3 weeks 5 days ago

Наша Наталя провела чудову зустріч для уснів 9-го класу. Дистанційка - не привід упускати цікаві можливості 😌

Усі наші вчителі працюють на повну силу і ще трошки більше 😇

BroBots

4 weeks 13 hours ago

Впродовж дистанційного навчання наші вчителі завжди на зв‘язку.

Будемо ділитися з вами фотозвітами з місця подій, адже ми розуміємо, що присутність - невід‘ємна частина навчального процесу.

Чекаємо на повернення до школи, та докладвємо максимум зусиль, щоб дистанційка була надпродуктивною.

На фото:
Юлія Романів - учителька з математики та фізики.
Анна Топчило - вчителька з природознавства.
Лада Ремізовська - вчителька з біології.
Вадим Швед - учитель з хімії.

Нагадуємо, що записатися до нашої школи можна навіть зараз. Набір відкритий для учнів 3-10 класів.

На нашому сайті детальніше можна ознайомитися з учителями та почитати про них.

Посилання на сайт:

brobots.org.ua/school/

BroBots

4 weeks 1 day ago

Прчався ще один тиждень дистанційки, а ми продовжуємо ділитися з вами фотокартками наших старанних учнів та їхніх робочіх місць 😌.

Ми сподіваємося вийти на навчання якомога швидкше, а поки що тішимося продуктивною включенністю наших вчителів та учнів в навчальний процес онлайн.

До того ж, наша школа славиться своєю якісною дистанцікою та онлайн-курсами.

Тож, всі деталі читайте на сайті:
brobots.org.ua/school/

BroBots

1 month 2 days ago

Під час навчання чи роботи на карантині, домашнє робоче місце - це те що ми бачимо майже весь день.

Ми попросили наших учнів зробити знімки своїх столів, щоб дізнатися, як вони облаштовують свої робочі зони та чи комфортно почуваються.

Ми побачили багато цікавих деталей, малюнки учнів та, навіть, кролика, а ще були приємно здивовані порядком 🐇

А як ви створюєте затишок на своєму домашньому робочому місці?

BroBots

1 month 5 days ago

Туристичне.

Продовжуємо ділитися нашими знімками з уроку виживання.

Учні відчули атмосферу походу, поспілкувалися, розвели багаття та позадивлялися на природу.

Ми всіляко підтримуємо різні види діяльності для дітей, окрім навчання організуємо шикарні вилазки, дитячі табори та поїздки.

Ситуація: #brobots найкраща школа для дітей.
P.S. а ще у нас є справжній дрон.

Долучитися до нас можуть учні з 3 по 10 клас, достатньо просто заповнити анкету на сайті :

brobots.org.ua/school/

та прийти до нас в гості.

BroBots

1 month 6 days ago

Привіт, поки всі звикають до нових карантинних обмежень, ми згадуємо наш шикарний урок спортивного виживання.

#brobots та Красный Лист провели заняття в лісі Пущі-Водиці.

Наші учні:
🔥Розбили табір.
🔥Організували багаття (кресалом без пилки і сокири).
🔥Навчиличя працювати з пістолетом (пневматичний).
🔥Забралися на пожежну каланчу.

Таким чином, ми доповнили урок про безпеку в місті і газові балончики, відпрацювали техніку поводження зі зброєю.

BroBots

1 month 1 week ago

Повернення до дистанційного навчання та карантин продовжує вносити корективи у наше навчальне життя.

Ми сумуємо за буднями, проведеними у школі, і постійно думаємо про покращення умов для учнів, нові навчальні програми, проекти, курси та цікаві воркшопи.

Ми уже давно почали готуватися до нового навчального року: формуємо нову концепцію, збільшення кількості учнів, цікавих дисциплін, тощо.

Тому, нагадуємо вам, що набір до #brobots відкрито, ми чекаємо на цілеспрямованих учнів, які прагнуть до навчання, хочуть втілювати свої навички у цікаві проекти та дізнаватися багато нового в усіх царинах.

Деталі можна довідатися на нашому сайті, записатися на екскурсію школою та поспілкуватися з адміністрацією.

Посилання на сайт:

brobots.org.ua/school/

BroBots

1 month 1 week ago

Продовжуємо цикл інтерв’ю з нашими вчителями. Настав час, коли ми спілкуймося з ідейним натхненником та співзасновником школи #brobots – Филипп Духлий.

Батьки учнів та підписники, які нас давно знають, пам’ятають запуск #brobots як гуртка робототехніки у Броварах, та шлях, що ми пройшли до відкриття інжинірингової школи у Києві. І тепер, після двох років роботи школи, ми з впевненістю можемо сказати що вийшло круто і ми на правильному шляху! Тож, сьогодні спілкуймося про складові успіху та плани на майбутнє.

«У #brobots ми ретельно обираємо саме тих учасників навчального процесу, які працюють у нас сьогодні. Кожен викладач горить своїм предметом, має якісну педагогічну освіту та досвід роботи з дітьми», – підкреслює Пилип.

Сьогодні школа активно працює над новими підходами та концепцією, що втілиться в майбутньому у #brobots:
Зокрема, розглядаємо ідею поділити весь освітній процес на тематичні блоки, включити міждисциплінарні підходи та створити чотири інтегровані навчальні курси: Nature Science, Human Science, Life Science та Computer Science - на базі тих наробок, що у нас вже є. Часто під час навчання діти не вибудовують зв‘язків міжпредметами, не бачать взаємодоповнення літератури та історії, наприклад. Впровадження нового підходу ми почнемо з 6-го класу, з часом розповсюджуючи його і на всіх інших учнів.

Natural Science включатиме географію, хімію, фізику, біологію, географію, астрономію і буде базуватись на проектному навчанні. Для виконання проекту будуть потрібні знання з кількох предметів, також він буде мати зв’язок з реальним життям і прив’язуватись до особистого досвіду учня. Такий підхід дозволить підняти мотивацію до навчання у дітей крізь призму розуміння практичності і необхідності знань, наповнить навчання реальним сенсом, а не буде існувати за принципом “навчання заради навчання”. Математику плануємо давати окремим предметом.

Також хотілося б зробити акцент і на Human Science, адже часто технічні школи пропускають цей блок. Ми розуміємо, що без розвитку уявлень про себе, соціальний світ в цілому, людині складно функціонувати і почуватися цілісно. Дітям взагалі дуже складно проводити паралелі між певними процесами в історії, культурі, філософії, знаходити причинно-наслідкові зв‘язки та піддавати раціональній критиці певні теорії. Плануємо включати такі напрями, як розвиток людства, історію, паралельно для кожного періоду вивчати мистецтво та культуру, театр живопис, філософію, етику, коротше кажучи, маємо на меті допомогти дітям розібратися з тим культурним шаром, який подарувало нам людство у спадок.

Інтегрований курс Life science - це базовий набір необхідних знань, що потрібні кожній людині для існування в сучасному світі: основи харчування, сексології, спортивне виживання, фінанси, громадянська освіта, створенню власного бренду в соцмережах, профорієнтація. Ми розуміємо, що все навколо змінюється, і покоління дітей сьогодні мислить інакше. Їм потрібні знання та досвід в багатьох сферах життя, щоб стати гнучкими, вибрати для себе цікаві напрями розвитку. Ми розуміємо, що після закінчення школи в учнів буде мало часу, щоб самостійно розібратися з різними темами, тому долучаємо спеціалістів для ознайомлення хоча б дотично з різноплановістю оточуючого світу. Такий собі шведський стіл, де кожен вправі вільно обрати напрям та хобі.

В школі зараз працюють психологічні групи для кожного класу, основним завданням яких є налагодження комунікації та взаємодії всередині класу, вирішення конфліктів та допомога з соціальною адаптацією. Окремо в разі потреби допомагаємо батькам і організовуємо індивідуальні заняття з психотерапевтом.

Ми прагнемо подолати загальноприйняте розщеплення між технічною та гуманітарною освітою, між “знати” та “вміти”, між “розуміти” та “відчувати”. Готувати дітей до реального життя, а не до екзаменів. А головне – навчити їх бути цілісними та вміти справлятись не тільки з матеріальними, технічними викликами, а й з емоційними.

Не дивлячись на нові віяння та формування програми, все ж плануємо повернутися до витоків: зробити акценти на технічних дисциплінах, давати більше інжинірингових проектів, програмування в цілому. Але ми не виключаємо і ЗНО з реальності, тому українська та англійська мова, математика, історія України теж мають пріоритет.

Зараз набір в #brobots відкритий, а з першого вересня ми запускаємо ще й третій клас, презентуємо нові програми.

Посилання на наш сайт:
brobots.org.ua/school/

Підпишіться на наші оновлення, щоб не пропустити старт нових груп: